Prokurorja simpatike shqiptare, po ua shëmton jetën politikanëve në Maqedoni (Video)

Prokurorja simpatike shqiptare, po ua shëmton jetën politikanëve në Maqedoni (Video)

Lajme nga Maqedonia

Fatime Fetai, prokurore në Prokurorinë speciale të Maqedonisë, e themeluar për hetime të aferave të…

More...
Ziadin Sela reagon: Nuk ka koalicion me Zaevin

Ziadin Sela reagon: Nuk ka koalicion me Zaevin

Lajme nga Maqedonia

Ziadin Sela lideri i LR-PDSH-së  në profilin e tij në Fejsbuk ka reaguar ndaj informacionit…

More...
Si e priti Llatasi, Zaevin (VIDEO)

Si e priti Llatasi, Zaevin (VIDEO)

Lajme nga Maqedonia

Një video e shkurtër e arritjes së liderit të LSDM-së Zoran Zaev në TV Sitel.…

More...
Krijohet një test i ri për zbulimin e kancerit të prostatës

Krijohet një test i ri për zbulimin e kancerit të prostatës

Shëndetësi

Shkencëtarët kanë krijuar një test të urinës për të diagnostikuar kancerin e prostatës duke bërë…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2015 JoomlaWorks Ltd.
Kliko: shqip.se

SHQIP.SE

Rrjet social për shqipëtarët kudo që janë... Jeni të mirë se ardhur të bëheni edhe ju pjesë e këtij rrjeti....

POSTIMET E FUNDIT

Përkrahje franceze dhe përvoja për gjyqësinë e Maqedonisë

Bashkëpunimi me Akademinë për Gjykatës dhe Prokurorë Publikë gjithmonë është në vendin e parë në të gjitha aktivitetet e Ambasadës franceze dhe për atë përkrahim çdo lloj të aktiviteteve që do të kontribuojë për pavarësinë e gjyqësisë, tha ambasadorja franceze në Maqedoni Lorens Oer në ngjarjen përfundimtare të sotme për dërgimin e një kandidati nga akademia franceze për jurisprudencë në Bordo pas qëndrimit 15-të ditësh në Institucionet e jurisprudencës së Maqedonisë.

RADIO NË SHQIP.DK

Ndëgjo Radio në popup Window

SHOWBIZ

Bertan Asllani e shpëton aktoren turke nga vdekja! (VIDEO)

Bertan Asllani është rikthyer sërish në ekranet televizive. Kësaj radhe këngëtari është rikthyer në rolin e një aktori.

ARGËTIM

Studimi: Pse bërtasin femrat kur bëjnë seks?

Gjatë seksit femrat lëshojnë shpesh zëra të lartë. Arsyeja është kënaqësia? Edhe po, edhe jo. Studimi i publikuar në revistën “Archives of Sexual Behavior”, tregon se ato në realitet ata janë zëra të pakontrolluar dhe manipulues për meshkujt. Femrat kanë kuptuar se kur ato bërtasini bën meshkujt të ndihen më…

HI-TECH

Elon Musk po mendon seriozisht për avionët elektrikë

Të gjithë e dimë tashmë që Elon Musk është mbreti i makinave elektrike. Tani ai po synon për t’u bërë dhe mbreti i avionëve elektrikë gjithashtu. CEO i Tesla Motors dhe SpaceX foli në Garën Hyperloop Pod foli këtë javë për planet e tij të mëdha për elektricitetin përtej lëvizshmërisë…

KURIOZITETE

Fenomen i paparë deri tani: Ja çka po ndodh në Marok (VIDEO)

Banorët në rajon veriperëndimir maroken në Dukale, në telefonat e tyre mobil kanë regjistruar një fenomen shumë të pazakontë. Në video shihet një fenomen të pazakontë në Marok. Banorët e rajonit maroken Dukale se si retë e shkumës bien nga qielli, transmeton TetovaSot.

SPORT

Zyrtare: Kjo është fanella e Kombëtares Shqiptare në EURO 2016 (VIDEO)

Është prezantuar fanela e Kombëtares Shqiptare, me të cilën do të paraqiten lojtarët tanë në Kampionatin Europian 2016.

KRONIKA E ZEZË

Rrahën mes vete me ” sëpata”

Dje në Gjilan ka ndodhur një rrahje mes dy grupeve , të cilët gjatë rrahjes kanë përdorur mjete të forta dhe sëpatë raporton Policia e Kosovës.

SHËNDETËSI

Krijohet një test i ri për zbulimin e kancerit të prostatës

Shkencëtarët kanë krijuar një test të urinës për të diagnostikuar kancerin e prostatës duke bërë kështu që zbulimi i sëmundjes të bëhet shumë më herët dhe të shpëtohen mijëra jetë të meshkujve. 

RECETA

Recetë për mëngjes vikendi: Llokuma

Llokumat janë gatim nga brumi i cili gatuhet në shtëpitë tona që nga kohët e meherëshme gjër më sot.

RADIO NË SHQIP.DK

Ndëgjo Radio në popup Window

Mbi 100 kanale shqiptare

Dëshironi të keni kanalet me të mira shqiptare në shtëpinë tuaj por nuk keni të drejtë të vendosni saç?.. E keni poziten jo të përshtatshme? Apo keni pengesa për antenën satelitore? Tani e kemi zgjidhjen për të gjithë ju!

Klikoni linkun apo telefononi ne:
+45 40 40 63 32

KBH-TRAFIK.DK

Mostly Cloudy

0°C

Kopenhagë

Mostly Cloudy

Humidity: 93%

Wind: 9.66 km/h

  • 13 Feb 2016

    Cloudy 2°C -1°C

  • 14 Feb 2016

    Cloudy 3°C -1°C

© 1997 — 2016 Shqip.dk

Lajme të zgjedhura...

Kopjimi është i lejuar

Go to top