Lavdi në qiell, magjja pa miell

Lavdi në qiell, magjja pa miell

Opinion

Paradoksalisht derisa në vazhdimësi po bëhen përpjekje që robotët t’u ngjajnë njerëzve, këto të fundit…

More...
Sela në takim me Këshillin Koordinues të forumit të gruas në LR-PDSH

Sela në takim me Këshillin Koordinues të forumit të gruas në LR-PDSH

Lajme nga Maqedonia

Në selinë e Lëvizjes në Tetovë kryetari Ziadin Sela ka zhvilluar takim me Këshillin Koordinues…

More...
Letër prekëse e birit të dëshmorit: “ABAZËT E BËNË HISTORINË!”

Letër prekëse e birit të dëshmorit: “ABAZËT E BËNË HISTORINË!”

Opinion

Fuat Beqiri, i biri i dëshmorit të kombit Abaz Beqiri, ka reaguar ashpër dhe me…

More...
Shqipëria me përfaqësuese të re në “Miss World” i ri (FOTO)

Shqipëria me përfaqësuese të re në “Miss World” i ri (FOTO)

Showbiz

Dy muaj më parë, Shqipëria zgjodhi përfaqësueset e saj për dy gara të rëndësishme bukurie,…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2015 JoomlaWorks Ltd.
Kliko: shqip.se

SHQIP.SE

Rrjet social për shqipëtarët kudo që janë... Jeni të mirë se ardhur të bëheni edhe ju pjesë e këtij rrjeti....

POSTIMET E FUNDIT

Sela në takim me Këshillin Koordinues të forumit të gruas në LR-PDSH

Në selinë e Lëvizjes në Tetovë kryetari Ziadin Sela ka zhvilluar takim me Këshillin Koordinues të Forumit të Gruas. Gjatë takimit u diskutua për aktivitetet e Forumit të Gruas deri në mbajtjen e Kongresit më 20 Dhjetor 2015.

OPINION

Lavdi në qiell, magjja pa miell

Paradoksalisht derisa në vazhdimësi po bëhen përpjekje që robotët t’u ngjajnë njerëzve, këto të fundit çdo ditë e më shumë po humbasin racionalitetin njerëzor: Për individët pa koncept, të vendosurit e prioriteteve është bërë sfiduese, ndërsa dallimi i nevojave nga dëshirat është sfida vetë.

RADIO NË SHQIP.DK

Ndëgjo Radio në popup Window

SHOWBIZ

Shqipëria me përfaqësuese të re në “Miss World” i ri (FOTO)

Dy muaj më parë, Shqipëria zgjodhi përfaqësueset e saj për dy gara të rëndësishme bukurie, siç është ai i Miss Universe dhe Miss World. Por teksa, bukuroshja Megi Luka po bëhet gati të na përfaqësojë në garën e më të bukurës së universit, Daniela Pajaziti e zgjedhur si Miss World…

Mbi 100 kanale shqiptare

Dëshironi të keni kanalet me të mira shqiptare në shtëpinë tuaj por nuk keni të drejtë të vendosni saç?.. E keni poziten jo të përshtatshme? Apo keni pengesa për antenën satelitore? Tani e kemi zgjidhjen për të gjithë ju!

Klikoni linkun apo telefononi ne:
+45 40 40 63 32

HI-TECH

A mund të jetë ky fundi i shkopit të selfie? (Video)

A mund të jetë ky fundi i shkopit të selfie? Pasi pasqyra selfie është mjeti i ri, ku të gjithë këndojnë, kërcejnë teksa bëjnë foto të vetes së tyre. Ky produkt është krijuar nga Smart ltd e cila planifikon që kjo pasqyrë të blihet në treg, duke qënë mjeti i…

Miqët tonë

AKTUALE.DK

SLLATINA.DK

SHQIP.SE -rrjet social

ARGËTIM

Ai i puth femrat në syte e prindërve të tyre, shikoni reagimin e tyre (Video)

Mënyrat e prezantimit të dashures më prindërit mund të jenë të ndryshme. Por kjo që zgjodhi ky person, është më ndryshe nga të tjerat.

Mostly Cloudy

6°C

Kopenhagë

Mostly Cloudy

Humidity: 93%

Wind: 8.05 km/h

  • 26 Nov 2015

    Partly Cloudy 7°C 3°C

  • 27 Nov 2015

    Mostly Cloudy/Wind 7°C 4°C

SPORT

UEFA e publikon ekipin e shekullit 21 (FOTO)

Uefa e ka publikuar ekipin me lojtarët që kanë qenë pjesë e ekipeve të vitit më së shumti, që nga viti 2001. Iker Casillas është në portën e këtij formacioni pasi ka figuruar gjashtë herë në ekipin e vitit nga UEFA.

KRONIKA E ZEZË

Një vajzë në Tiranë pret damarët nga dhuna, zbulohet arsyeja

Një 19-vjeçare, e cila dhunohej fizikisht prej disa vitesh në mënyrë sistematike nga babai i saj, tentoi të vetëvritet në maj të vitit 2015 në Tiranë.

SHËNDETËSI

Sëmundjet që kuron preshi

Preshi kultivohet kryesisht në Azinë e Vogël, ku ka dhe origjinën e vet, si dhe në Shtetet e Pellgut të Mesdheut. Preshi i freskët përmban shumë lëndë ushqimore me vlera të larta biologjike, fiziologjike, dietetike e mjekësore për organizmin e njeriut.

© 1997 — 2015 Shqip.dk

Lajme të zgjedhura...

Kopjimi është i lejuar

Go to top