Argëtim

Shoqëria jonë pëlqen të jetojë sikur të mos vdes kurrë. Me kalimin e kohës ne kuptojmë se sa shpejtë kanë kaluar vitet dhe sa të vlefshme kanë qenë ato kohëra.
Revista “Sia” shkruan se shqiptarët janë raca më e bukur në Europë. Vajzat shqiptare janë shumë të bukura, me flokë të errët dhe hera herës me sy gri.
Gjatë seksit femrat lëshojnë shpesh zëra të lartë. Arsyeja është kënaqësia? Edhe po, edhe jo. Studimi i publikuar në revistën “Archives of Sexual Behavior”, tregon se ato në realitet ata janë zëra të pakontrolluar dhe manipulues për meshkujt. Femrat kanë kuptuar se kur ato bërtasini bën meshkujt të ndihen më mirë.
Një mësuese është pushuar nga puna pasi u dërgonte nxënësve të saj foto nudo në Snapchat. Dionne Younce jepte mësim nën një shkollë të mesme në Florida, SHBA.
Bukurshkrimi është një formë e lashtë e artit, por ende vazhdon të evoluojë. Dizajnuesi grafik Togla Girgin është njëri nga artistët e talentuar i cili ka kohë që eksperimenton me kaligrafi. Djaloshi nga Turqia krijon shkronja të mahnitshme të cilat duket sikur dalin nga fleta, falë aftësisë së tij të vizatimit në 3D, transmeton Gazeta Express. Shumë prej krijimeve të tij duket sikur janë fjalë të copëtuara nga letra dhe të vendosura në një fletë, por fjalët janë të gjitha të vizatuara nga dora e tij, iluzione anamorfike të cilat për shkak të hijes perfekte marrin format e duhura.
Një skenë në palestër të cilën me siguri nuk e keni parë më herët. Një vajzë, gjatë stërvitjeve, duke u ndihmuar nga disa djem, “përjeton orgazëm”.
Ky është momenti kur një grua e zemëruar bllokoi trafikun në një qytet kolumbian, pasi zbuloi të shoqin me dashnoren e tij në makinë. Adalia Brinez bllokoi rrugën e Luis Alberto Diaz, duke ulëritur: “Nxirre atë k… nga makina, Luis”.
Ajo paguhej si ndihmëse e “Babagjyshit”, por u hutua teksa bënte punën e saj. Në fakt sezoni i fundvitit njihet se falë shumë “dashuri”. Madje disa prej njerëzve nuk mund ta kontrollojnë teksa e bëjnë këtë. Kështu ka ndodhur edhe me këtë çift, të cilët “ngacmonin” njëri-tjetrin në një dyqan në SHBA.
Nuk keni para për të marrë patentën? Në Holandë ka mënyra jokonvencionale që ua mundësojnë diçka të tillë: Mund të paguani me seks. Por duhet të plotësohen dy kushte. Industria e seksit është shumë e përhapur në këtë vend.
Për të parë se cilat janë pjesët kryesore, që njerëzit duan të prekin, SKYN Condoms dhe agjencia AMP, e kanë bërë një hulumtim me pjesëmarrës të moshës 18 deri 34-vjeçar. Të gjithë e kanë nga një pjesë të caktuar, që bën ndezjen ekstreme, gjatë marrëdhënies seksuale. Sipas gjetjeve, del se këto janë pesë pjesët ku femrat duan të preken më së shumti, kur janë duke bërë seks:
Page 2 of 4
Go to top