National Geographic ka treguar se si do të duket bota në qoftë se në planetin tonë do të shkrihet i gjithë akulli në pole, duke ngritur nivelin e detit me 65 metra. Cilat pjesë të vendit do të zhduken, mund të shihni në hartë.
Fenomeni i deformimit te kafshët vazhdon të jetë prezent, ndërkohë që këtë herë ka prekur një zog.
Mbi qytetin bjellorus Soligorsk retë ishin aq të errëta sa që dita u kthye në errësirë të plotë.
“A është edhe dikush i emocionuar si unë?”, tha Dan Price, pronari i një kompanie të vogël të përpunimit të kredit kartelave, në zyrën plotë me punëtorë të tij, pasi i lajmëroi për politikën e tij të re të pagave.
Kjo video e pabesueshme tregon dy binjakë të porsalindur që ende mendojnë se janë në barkun e nënës së tyre.
Ajo është 23 vjeç dhe mediat thonë se është pilotja më e bukur në botë.
Francezi Alain Robert, i njohur si Spiderman francez për ngjitjet e tij të guximshme në zonat urbane, të dielën në mbrëmje u ngjit pa pajisje të sigurisë në “Cayan Tower” në Dubai, kulla më e lartë spirale në botë.
Një video tronditëse po qarkullon orët e fundit nëpër rrjetet sociale. Disa gjimnaziste të “Eqerem Çabej” e dhunojnë ashpër njëra-tjetrën, duke u kapur nga flokët, por edhe duke u goditur me shkelma dhe grushte në fytyrë.
Dy muaj pasi krijesa e çuditshme u zbulua në një xhungël, u bë e mundur kapja e saj. Një video e regjistruar në Borneo, nisi aludimet për ekzistencën e një krijese jashtëtokësore.
Një stuhi dëbore u regjistrua në një video që përfshiu një urë dhe pastaj një lumë në një kohë të shkurtër në Rusi.
Page 7 of 7
Go to top