“Miss dhe Mister pornostar Albania” është eventi më i ri i zyrtarizuar. Ai do të mbahet në qytetin e Vlorës  dhe kandidatët tashmë kanë nisur përgatitjet e tyre.
Pavarësisht regjistrimeve zyrtare të popullsisë që bëhen në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, asnjëherë nuk dihet sa shqiptarë ka në botë për shkak të shpërnguljeve të vazhdueshme ndër vite.
Një stërgjysh, i cili sapo ka festuar ditëlindjen e tij të 109-ë, thotë se sekreti për një jetë të gjatë është që të mos shqetësoheni për asgjë. George Higgs, i cili kishte lindur më 1 janar 1907, të premten e festoi ditëlindjen e tij të 109 me një torte dhe një aheng në shtëpinë e shëndetit në George Hythe House, Leicester, raporton “The Telegraph”.
Pasuria dhe jeta e tij e shthurur i ka bërë vajzat të çmenden. Mbrëmje të gjata e të shfrenuara në jahte apo vila luksoze, pasion i jashtëzakonshëm për armët dhe gjithçka tjetër që lidhet me luksin e pafre.
Mielli është ilaçi më i mirë kundër djegies. Ai ishte një ilaç që njerëzit e kanë përdorur në rastet kur digjnin duart, për të lehtësuar dhimbjen e fusnin dorën në thesin e miellit dhe e mbanin atë deri sa dhimbja tu kalonte, dhe pasi e nxirrnin prej aty nuk kishin më as dhembje dhe as një shenjë djegie.
Kamionët të cilët shpërndajnë kripë gjatë dimrit së shpejti mund të jenë diçka që i takojnë të kaluarës falë shkencëtarëve turk të cilët kanë ndërtuar rrugë e cila e shkrinë vetë akullin.
Portokalli një rol të rëndësishëm ka dhe si maskë për fytyrën, pasi ndikon në largimin e yndyrës së tepërt nga lëkura duke e pastruar atë. Ndërkohë nga ana tjetër kur përzihet me mjaltë, kjo maskë e hidraton lëkurën në mënyrë perfekte.
Truri i njeriut është mekanizmi më kompleks i njohur në univers, por devijimet gjenetike, dëmtimet dhe sëmundjet mund të ndikojnë tek funksionet e tij. Hulumtimet e fundit kanë treguar se truri mund të gjenerojë qeliza të reja, të quajtura neurone. Aktivitetet normale të trurit rezultojnë nga lidhja e neuroneve së bashku në rrjete komplekse dhe, siç njofton nga Hjustoni korrespondenti i Zërit të Amerikës Greg Flakus, studiuesit po përpiqen të kuptojnë më mirë se si ndodh kjo.
Banorët e qytetit siberian të Barnaulit kanë fituar disa zakone macesh, aq sa kërkojnë që një mace skoceze 18 muajshe që quhet Barsik të bëhet kryetarja e tyre e bashkisë. Lajmi është bërë publik në shumicën e mediave ndërkombëtare.
Ndonjëherë seksi i rastësishëm mund të bëjë që ta gjeni veten duke ndarë shtratin me njerëzit që nuk do të ndanit as ashensorin. Gjithsesi ai mund të ulë stresin sipas një studimi të “Cornell University”. Pra kur mund ta dini se seksi i rastësishëm mund t’ju lumturojë në vend që t’ju bëjë të skuqeni ditën e nesërme?
Page 3 of 7
Go to top