Kronika e Zezë

Sherri mes motrës dhe vëllait për një videolojë ka përfunduar tragjikisht me vdekjen e një 13-vjeçareje në Mississippi të SHBA-ve.
Në një restorant në fshatin Bogovinë të Tetovës, dy banorë nga Sllatina janë sulmuar.
Gjyqtarët e bënë të qartë se kosovari me 24 dënimet penale dhe administrative e ka shkelur në mënyrë të ndjeshme dhe të shumëfishtë rendin dhe sigurinë.
30 vjeçari M.B nga Tetova, dje mbrëma ka raportuar se persona të panjohur me datën 19 të këtij muaji rreth orës 18 në mënyrë të pa vërtetuar nga shtëpia e tezes së tij HK (40) në Veshalë janë vjedhur stoli arit, transmeton TetovaSot.
Rrahin nënën dhe motrën, arrestohen babë e bir. Ngjarja ka ndodhur në Këlcyrë Përmet, ndërsa policia tha se dy të arrestuarit akuzohen për “Dhunë në familje”.
Një 24  vjeçar nga Gostivari, mbrëmë ka vdekur pasi është qëlluar me një plumb në bark. Përfundimit tragjik i ka paraprirë konflikt me një person rreth gjoja një shkelje në komunikacion.
Policia italiane e  Teramos ka vënë në pranga një 25-vjeçare shqiptare të kapur me 120 gr kokainë.
28 vjeçarja A.S nga Sallareva e Tetovës, mbrëmë gjysmë ore pas mesnate, ka raportuar dhunë në familje në shtëpinë e tyre në Gostivar që e kishte kryer buri i saj 37-vjeçar F.I, njofton SPB-Tetovë.
Në një aksident i rëndë ka ndodhur sot pasdite në rrugën regjionale Tetovë – Jazhincë në hyrje të fshatit Xhepçisht, kanë mbetur të plagusur dy persona.
Një ngjarje mjaftë e rëndë ka ndodhur në fshatin Gollobordë të Dibrës ku një mësues i dehur ka rrahur nxënësit e klasës së 3-të.
  •  Start 
  •  Prev 
  •  1  2  3  4 
  •  Next 
  •  End 
Page 1 of 4
Go to top