Kronika e Zezë

Mbrëmë rreth orës 19:30 minuta, në burgun e “Shkupit” në Shkup është burgosur 49-vjeçari G.A nga Vrapçishti i dyshuar për vrasjen e gruas së tij 44-vjeçare, për të cilin është vendosur masa e arrestit me paraburgim për 30 ditë.
Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon 6 vjet burg për gjyqtaren e Lezhës, Parashqevi Ademi, të akuzuar për korrupsion pasiv. Sipas njoftimit zyrtar, Prokuroria kërkon dhe heqjen e të drejtës së ushtrimit të funksioneve publike për pesë vjet.
Policia e Kukësit ka finalizuar me sukses operacioni e koduar ”Klienti” dhe ka vënë në pranga nënë e bijë me akuzën e ushtrimit dhe shfrytëzimit të prostitucionit.
58 vjeçari A.Z nga Përshevca e Tetovës, dje ka raportuar se midis orës 19:30 minuta dhe 22:30 minuta është kryer grabitje në shtëpinë  e tij, njofton SPB-Tetovë.
Komuna e Sarajit po tronditet me një vdekje tragjike sot rreth orës 13.
Urrejtje dhe dhunë racore e një serbi në Greqi i cili pasi ka dalluar në trupin e një të riu shqiptar tatuazhin me simbolet e Shqipërisë së Madhe i është sulur me thikë dhe e ka plagosur rëndë.
Dhuna në familje është kthyer në një problem shqetësues në vendin tonë. Në polici çdo ditë shënohen raste të shumta, të cilët kërkojnë urdhër mbrojtjeje.
Makina e tipit më fundit të “Mercedes” me targa të Shtipit, drejtuar nga një vajzë 19-vjeçare, me një shpejtësi të lartë përplaset në një pemë në një nga rrugët qendrore në Shtip.
24 vjeçari B.L nga Tetova, njoftoi se dje rreth orës 20.30 minuta, deri sa ishte me shokun e tij të ulur në një objekt hotelerie  në rrugën “Shtipska” në Tetovë, iu afruan disa persona të panjohur pa shkak dhe arsye kanë sulmuar, goditur më grushte dhe sende të forta (shkop bejsbolli) në kokë dhe në trup, njofton SPB-Tetovë.
Një grua është plagosur në pjesën e përparme të kokës nga një plumb qorr në oborrin e shtëpisë në fshatin Labunishtë të Strugës, kumtoi MPB.
Page 2 of 4
Go to top