Kronika e Zezë

Dy persona të maskuar dhe të armatosur, arritën të marrin  8.765 dollarë, 7.015 euro dhe 17.741.320 lekë të vjetra.
Dy gra, njëra nga Manastiri, ndërsa tjetra nga Terca, mbrëmë janë paraqitur në polici si të zhdukura.
Gjykata Themelore Shkup 1 – Shkup, dënoi me 14 vjet burg 20-vjeçarin Naser Eshtrefi për vrasjen e 18-vjeçarit Angel Petkovski nga Shkupi.
Me Tonin kishte kohë që isha njohur dhe ndihesha fort mirë.
Katër të vdekur dhe dy të lënduar në aksidentin e rëndë që ka ndodhur dje në mbrëmje në rrugën Kërçovë – Ohër, në afërsi të fshatit Kollare.
Dje rreth orës 23 është sulmuar fizikisht një 24 vjeçar nga një grup të rijnsh të panjohur.
Policia ka ngritur padi penale kundër personit B.A. (28) nga Shkupi, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer vepër penale “plaçkitje” me ç’rast në mënyrë antiligore ka përfituar 5.979.150, respektivisht rreth 100 mijë euro.
Sot në mëngjes rreth orës 8:00 në Stacionin Policor të Gostivarit është raportuar se një femër ka ra nga kati i katërt i hotelit “Elite” në Gostivar dhe ka marr lëndime të rënda, njofton SPB-Tetovë.
Një 30-vjeçar belg është arrestuar dhe një shtetas maqedonas është shpallur në kërkim si autorët e dyshuar të vrasjes së studentit shqiptar Xhuliano Brahimllari disa ditë më parë. Trupi i Brahimllarit u gjet në periferi të Brukselit në një çantë sportive pa kokë dhe pa gjymtyrë.
Page 3 of 4
Go to top