Kronika e Zezë

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dërguar për gjykim dosjen e 70-vjeçarit që vrau vajzën e tij, pasi ajo kishte mbetur shtatzënë me një kushëri të largët.
Një trafikant shqiptar, që shpenzonte mijëra sterlina në baste dhe postonte foto, i rrethuar nga grumbuj me para cash, është burgosur në Britani.
Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dje në Prishtinë një femër K-Shqiptare pasi që e njëjta, për shkaqe të panjohura, ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull K-Shqiptar.
Rreth orës 06:00 të mëngjesit, në rrugën “Tefik Çanga” në Prizren ka ndodhur një grabitje në një shtëpi.
Një nënë adoleshente ka vdekur 48 orë pas lindjes së dy binjakëve, tetë javë përpara datës së tyre të caktuar, pa patur shansin për t’i mbajtur në krahë foshnjat e saj të porsalindura.
Një vrasje ka ndodhur mbrëmë në Lushnje ku nëna ka vrarë djalin e saj 40 vjeç.
Një austriak 56 vjeçar, duke dashur të mbysë minjtë në banesën e tij, ka rrezikuar jetën e fqinjëve të tij shqiptarë.
Në bulevardin Nikolla Karev, në afërsi të “rrugës së plastikave”, mbrëmë rreth orës 18 disa persona të panjohur personit M.H.(51)
Sot rreth orës 14 e 30 minuta në fshatin Studeniçan të Shkupit afër fushave në kooperativë, gjendetn një kufomë e panjohur e gjinisë femër në ujërat e Vardarit.
U thonin se do ti bënin modele në Itali, por vajzat minoren përfundonin si prostituta në rrugët e shtetit fqinj. Ky ishte aktiviteti i 4 personave, tre prej të cilëve janë vënë në pranga mbrëmjen e sotme, ndërsa personi tjetër është shpallur në kërkim. Operacioni i koduar “Modelja” është bërë në drejtimin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe nga efektivët e Policisë së Shtetit dhe atyre të qarqeve Korçë e Berat.
Page 4 of 4
Go to top