Lajme nga Bota

Vladimir Putin ka fituar zgjedhjet në Rusi.Ish-kryeministri rus ka fituar me një distancë të madhe prej 73.9 për qind të…
Çfarë e bën një shtet të mirëqeverisur? Pa marrë parasysh se a është fjala për minimizimin e korrupsionit apo shtyrjen…
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg u ka bërë thirrje vendeve të Ballkanit që të zbusin tensionet.
Presidenti rus Vladimir Putin ka bërë të ditur që do të rikandidojë për t’u rizgjedhur në krye të shtetit rus,…
Zëvendës ndihmësi sekretari amerikan i shtetit, Hojt Brajan Ji, për Evropë dhe Euroazi, ka deklaruar se do të punojnë me…
Zyrtarët afganë thonë se nga sulmi me bombën më të madhe joatomike të shfrytëzuar ndonjëherë në operacion luftarak nga ana…
Komesari evropian për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit Johannes Hahn në fjalimin e tij në Samitin e Kryeministrave…
Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviq i është kundërpërgjigjur Serbisë për akuzat ndaj Kroacisë “lidhur me bllokimin e rrugës së saj drejt…
“Disa politikanëve në Maqedoni veçmë u kam rekomanduar të gjejnë avokatë të mirë”, ka deklaruar eurodeputeti Ivo Vajgël, në një…
Kryeministri i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, thotë se në rajonin e Ballkanit, stabiliteti asnjëherë nuk ka qenë i garantuar…
  •  Start 
  •  Prev 
  •  1  2  3  4  5  6  7  8 
  •  Next 
  •  End 
Page 1 of 8
Go to top