Lajme nga Bota

Kryeministri grek Aleksis Tsipras, në një intervistë për televizionin shtetëror ERT, u ka bërë thirrje grekëve të votojnë “jo” në…
Kreu i Entit të Çështjeve Fetare të Turqisë, Mehmet Gormez tha se mesazhet e paqes dhe mëshirës që sjell mbi…
Sipas një lajmi të radios shtetërore izraelite, kryeministri Benjamin Netanjahu, njoftoi se “Kabineti i Politikës dhe Sigurisë” ka vendosur ndërtimin…
Pas sulmit të tyre tronditëse në Tunizi, ISIS ka lëshuar një video të re që tregon militantët duke kryer sulme…
40-vjeçari Abdul Mallik është një hero i vërtetë!
Raketa SpaceX Falcon 9 shpërtheu disa minuta pas nisjes, pasi kishte pasur “probleme në ngjitje.”
Fotografia tregon një djalë të ri, i cili pretendon të jetë një terrorist i cili bëri masakër në qytetin turistik…
Ekipet e shpëtimit sot në xhunglën në pjesën veriperëndimore të Kolumbisë gjetën një nënë dhe fëmijët të mbijetuar, të cilët…
Disa OJQ boshnjake po kërkojnë pjesë të territorit të Serbisë dhe Malit të Zi për të formuar një rajon të…
Një milionë e 400 mijë euro në muaj: është kjo llogaria mujore që Silvio Berlusconi duhet t’i paguajë ish-bashkëshortes Veronica…
Page 6 of 8
Go to top