Lajme nga Bota

Islanda ka hequr dorë nga synimi për të qenë pjesë e familjes së madhe evropiane, Bashkimit Evropian.
Holanda paralajmëroi kryeministri Nikolla Gruevski se samiti i ardhshëm i NATO-s në Varshavë në 2016, ftesa për anëtarësim në NATO…
Njëra nga vajzat e cila është burgosur shkaku i prostitucionit elitar, në dhjetor të vitit të kaluar, në polici dhe…
Amerika është e shokuar: një grua 52-vjeçare, Manuela Rodriguez, akuzohet nga policia se i ka prerë kokën me një sharrë…
Lënia e Maqedonisë para dyerve të BE-së veçmë 10 vjet ka pasoja të rënda dhe kontribuoi për krizën aktuale në…
Raportohet se forcat kurde në Irak i kanë detyruar militantët e Shtetit Islamik (IS) në qytetin Kirkuk që të zbrapsen.
Moti i keq me shira dhe rreshje bore ka prekur pjesën më të madhe të Europës dhe SHBA.
Page 8 of 8
Go to top