Lajme nga Bota

Ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë, Mimi Kodheli deklaroi sot se Shqipëria është besnike ndaj Aleancës së Veriut, teksa njoftoi dhe…
Udhëheqësit e G7-ës janë mbledhur në Japoni, në qytetin bregdetar Ise Shima, për takimin e përvitshëm të grupit.
Të ngecësh në trafik mund të jetë një nga gjërat më të bezdisshme teksa udhëton rreth qytetit me autobus.
Përfaqësuesit e Kuvendit të Shqiptarëve të Zvicrës (KSHZ) zhvilluan të shtunën e kaluar, 21 maj 2016, një takim me një…
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, tha se vendi i tij do të kërkojë që kreu i Kishës Katolike, Papa Françesku, të…
Sekretari gjeneral i NATO-së, Jens Stoltenberg sot ka paralajmëruar Maqedoninë të mos lejoj që kriza politike të shkatërroj aspiratat e…
Kryetari i ri i Londrës, Sadiq Khan, sot, në ditën e parë të tij të punës, drejt vendit të punës…
Mediat e huaja kanë shfaqur disa fotografi që vijnë nga Brazili. Tek ta shihen se si politikanët lidhen tek shtyllat…
Drejtori për çështje ndërkombëtare të Kompanisë Kombëtare të Naftës së Iranit ka bërë të ditur shtimin e eksportit të naftës…
Shefi i diplomacisë gjermane, Frank Valter Shtajnmaer, ka emëruar një deputet special për Maqedoninë që duhet të ndërmjetësoje në zgjidhjen…
Page 2 of 8
Go to top