Lajme nga Bota

Aeroporti i Madeiras në Portugali është një nga më të frikshmit në botë.
Për herë të parë në histori, Rusia ka përdorur armë me lazer, e cila në gjendje për të shkrumbojë gjithçka.…
Plumbat e tij duket sikur vijnë nga askundi dhe godasin me precizion vrastar! Gjatë javëve të shkuara, tre komandantë të…
Danimarka vitin e kaluar ka shënuar rekord botëror në prodhimin e energjisë elektrike duke përdorur fuqinë e erës, ku 42…
Mes rritjes së pasigurisë nën ndikimin e krizës industria e automobilave ka prodhuar një makinë që është ndoshta më e…
Një avion i kompanisë ajrore “United Airlines” ka dalë jashtë pistës së aeroportit ndërsa përpiqej të ngrihej, duke u “zhytur”…
Arabia Saudite ka tërhequr vëmendjen e gjithë botës ditët e fundit për shkak të ekzekutimit të 47 personave, mes tyre…
Një grua në Indonezi është akuzuar se ka pasur afirmitet me një student të universitetit. Për këtë arsye ajo është…
Këshilli për punë të përgjithshme (GAK) i Këshillit të Evropës pasdite i miratoi konkluzionet lidhur me zgjerimin e Bashkimit Evropian,…
Ministri i Jashtëm turk Mevlut Çavusoglu, tha se durimi Ankarasë me Rusinë “ka kufi” pas regimit të armatosur të Moskës…
Page 3 of 8
Go to top