Lajme nga Bota

Sipas britanikes, Daily Mail, në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, uji i çezmës nuk është i pijshëm.
Mediet serbe janë vënë në alarm nga mundësia që udhëheqësit politik në Kosovën Lindore të shpallin Asociacionin e Komunave Shqiptare.
Komisioni Amerikan për Siguri dhe Bursa (SEC) përveç aferës korruptive me Telekomin në Maqedoni, paralelisht ka hetuar edhe aferën korruptive…
Ish-diplomati amerikan Daniel Serwer që është edhe profesor në Johns Hopkins School of Advanced International Studies, i ka bërë një…
Në një përballje televizive në Vjenë, kryeministri Edi Ramadhe homologu i tij serb Aleksandër Vuçiq diskutuan mbi bashkëpunimin mes vendeve,…
Ndërtimi i autostradës Nish – Prishtinë – Durrës do të jetë njëri nga projektet më të rëndësishëm në konferencën e…
Policia amerikane ka njoftuar se në një aksident që ka ndodhur në autostradën “Taconic State Parkway” në New York ,…
Së paku 44 persona janë vrarë dhe 400 të tjerë janë plagosur në dy shpërthimet masive që ndodhën mbrëmë në…
Në një kamp për azilkërkues në Gjermani, shqiptarët janë përfshire në një përleshje masive mes emigrantëve të gjendur aty.
Page 4 of 8
Go to top