Lajme nga Bota

Shfaqen hajnat në rrugët e Serbisë, ku disa mërgimtarë shqiptarë në adresë të portalit TetovaSot kanë treguar tmerrin që ju…
Parlamenti grek ka miratuar pas katër orësh, marrëveshjen me Eurozonën me shumicë votash, që kryeministri Aleksis Tsipras kishte lidhur me…
Ndihmës sekretarja amerikane e Shtetit për Evropë dhe Euro-Azi, Victoria Nuland, gjatë takimit të djeshëm me kryeministrin serb Aleksandër Vuçiq,…
Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç, ftoi zyrtarisht kryetarin dhe dy anëtarët e tjerë të Presidencës së Bosnje-Hercegovinës, respektivisht Mlladen Ivaniç, Dragan…
Marrëveshja e arritur në Vjenë për programin bërthamor të Iranit është parë si një “impuls i fortë” për forcimin e…
Në një fjalim që u transmetua drejtpërdrejt nga televizioni iranian, presidenti amerikan, Barack Obama përshëndeti nënshkrimin e një marrëveshjeje për…
Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic, do të mbajë premtimin e dhënë për të vizituar Luginën e Preshevës. Ai kishte thënë…
Pamja nga vrasja e të riut palestinez hedh poshtë pretendimet e ushtrisë izraelite, se komandant brigadës ushtarake Shomeri Yisrael ka…
Të paktën 15,000 civilë u vranë dhe rreth 30.000 vetë u plagosën në konfliktin e armatosur në Irak që nga…
Hungaria ka filluar ndërtimin e një rrethimi në jug të kufirit të saj me Serbinë, që ka për qëllim të…
Page 5 of 8
Go to top