Lajme nga Kosova

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka bërë disa ndryshime në procedurat për aplikim, për vizë punë për në Gjermani.
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka bërë thirrje opozitës që të jetë e pakompromis në rolin e tyre, duke…
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë Greg Delawie nëpërmjet një video linku ka porositur deputetët e Kuvendit të Kosovës…
Arritja fondamentale e Planit të Ahtisaarit është se e ka zgjidhur problemin e statusit të Kosovës njëherë e përgjithmonë, edhe…
Serbët i vendosën barrikadat në Mitrovicë para pesë vjetësh, por përfundimisht ato përsëri i larguan vet.
Të thuash se ende nuk mund të besoj me atë çka ka ndodhur mes meje dhe Blerimit, njërit prej shokëve…
Hungaria ka konfirmuar gatishmërinë për t’i dhënë Kosovës kredi pa interes për ndërtimin e stadiumit nacional në Prishtinë.
“Edhe unë do ta hiqja ndonjë fjali prej atij fjalimi, por në përgjithësi fjalimi i Edi Ramës ju po thoni…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Demarkacioni me Malin e Zi është një e arritur e vendit. Ai…
Enis Alushi dhe Albert Bunjaku kanë drejt të luajnë për Përfaqësuesen e Kosovës.
  •  Start 
  •  Prev 
  •  1  2  3  4  5  6  7 
  •  Next 
  •  End 
Page 1 of 7
Go to top