Lajme nga Kosova

Edhe pse në përleshjet e armatosura në Kumanovë një pjesë e grupit të armatosur shqiptarë ishte nga Kosova, ministri i…
Këngëtari i njohur nga Kosova, Labinot Tahiri, në një postim në faqen e tij zyrtare në Facebook ka dënuar aktin…
Sot, Lëvizja VETËVENDOSJE! organizoi konferencë të jashtëzakonshme në lidhje me ngjarjet e fundit në Maqedoni.
Lutfi Haziri: I bëj thirrje autoriteteve të Maqedonisë që ta ndalin këtë represion dhe këtë provokim ndaj shqiptarëve. Neser do…
Në një intervistë dhënë dje gazetës kosovare “Express”, Akademik Rexhep Qosja shpjegon fenomenet dhe tendencat politike e kulturore në Shqipëri…
Fillon ndërtimi i shtëpisë për nënën që jetonte në një kasolle me dy jetimët e sajKasollja të cilën jetonte Feride…
Vendimi i Serbisë për të mos e aprovuar vizitën e tij në Beograd, është kundër marrëveshjeve që Serbia ka bërë…
U varrosën këtë të premte në disa fshatra të Kosovës eshtrat e 21 personave të masakruar nga frocat serbe gjatë…
Një përleshje mes disa personave, me ç’rast dy nga ta kanë mbetur të plagosur me armë zjarri, ka ndodhur sot…
Zëvendendëskryeministri dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, është…
Page 6 of 7
Go to top