Lajme nga Kosova

Lëvizja Vetëvendosje e sheh si praktikë pozitive takimin e dytë të përbashkët të Qeverive të Shqipërisë e të Kosovës, të…
Shaban Jashari dhe Hamëz Jashari, janë dy heronjë të mëdhenjë të atdheut tonë që kontribuan me jetën krahë shumë heronjve…
Prokuroria e Shtetit ka një dëshmi për një plan vrasjeje me pagesë të Xhavit Halitit.
Ish-luftëtarët e UÇK-së nga Rahoveci, kanë protestuar sot duke shprehur pakënaqësitë e tyre pas publikimit të listave për veteranët e…
Interpretuesi më i njohur shqiptar i këngëve patriotike, Ilir Shaqiri, përmes një teksti autorial, ka shigjetuar me një sërë kritikash…
“Nuk besoj që shkaqet ekonomike kanë ndikuar qoftë edhe te një person që ta marrë atë rrugë [Sirisë dhe Irakut],…
Gazetari Milaim Zeka është shprehur pro emërimit të rrugës në komunën e Ranillugut, me emrin “Sllobodam Millosheviç”.
Qeveria e Kosovës e ka miratuar në parim nismën për marrëveshjen me Maqedoninë përmes së cilës qytetarëve të të dyja…
Vetëm gjatë muajit janar të këtij viti në Kosovë janë kthyer 618 azilkërkues nga vendet e Bashkimit Evropian (BE), ku…
Mbrëmë në Skenderaj është therur me thikë një person, shofer i një taksie. Sipas policisë i dyshuari ka sulmuar me…
Page 7 of 7
Go to top