Lajme nga Kosova

Unioni i Shkrimtarëve dhe i Kritikëve Shqiptarë ka shpallur sot publikisht dy kandidatë për çmimin Nobel. Veprimtarin Adem Demaçin për…
Në një video të publikuar në yotube shihet një plak i cili hedh akuza ndër më të ndryshmet për politikanët…
Gjatë vitit që sapo lamë pas në komunën e Ferizajt, janë realizuar 28 projekte infrastrukturore. Në Drejtorinë e Infrastrukturës në…
Nga e premtja fillon rënie e ndjeshme e temperaturave në vendin tonë. Të premten do të ketë shi, ndërsa Accu…
Gazetari Milaim Zeka ka rrëfyer një histori nga e cila nxjerr përfundim se njerëzit e UÇK-së e vranë Selim Borshen,…
Ndër reagimet e shumta që janë bërë lidhur me skeçin humoristik të Stupcave, është edhe reagimi i Publicistit Skënder Zogaj.…
Rexhep Qosja thotë se prodhuesi i krizës në Kosovë është Qeveria. Ai thotë se shumë luftëtarë të njohur tani janë…
Gazetarja kosovare e dekoruar disa herë nga Departamenti Amerikan i Shtetit, njëkohësisht kryeredaktore e gazetës “Zëri” në Kosovë ka sulmuar…
Mosfunksionimi i Komisionit për Mbrojtjen e Konkurrencës në Kosovë ka paraqitur një varg problemesh në ekonominë e tregut në vend,…
Vdekja e aktorit të njohur të humorit Ibrahim Krajkova – Leci, preku zemrat e artistëve shqiptar.
Page 3 of 7
Go to top