Lajme nga Kosova

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë të ditur se së shpejti do të organizojnë protesta për të kundërshtuar Qeverinë…
Mos përfundimi i listave përfundimtare për veteranët dhe mos zbatimi i ligjit për këtë kategori, ka ndikuar që rreth pesë…
Akademik Rexhep Qosja ka thënë se pajtimi për formimin e Gjykatës Speciale, Marrëveshja për krijimin e Bashkësisë së komunave serbe…
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka shpërthyer sërish sot me kritika dhe akuza në mbledhjen e Komisionit për Punë të…
Lideri i Lëvzijes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit Mustafa, i cili Vetëvendosjen e kishte quajtur SHIK.…
Barazimi mes Shqipërisë dhe Danimarkës si duket e ka gëzuar edhe pasanikun e Kosovës Behgjet Pacollin.
Këngëtari Labinot Tahiri siç duket është duke qenë mjaftë i preokupuar me çështje kombëtare. Ditëve të fundit për Labin është…
Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Hashim Thaçi në një Intervistë për të përditshmen më të lexuar në Gjermani…
Serbia vitin e ardhshëm sipas paralajmërimeve të Eurokomisarit për zgjerimin e Bashkimit Evropian Johanes Han do të mund ti filloj…
Kimete Berisha/Tash që Serbia zyrtarisht ta mori Veriun, tash të çojnë çetnikët e Millosheviqit edhe në burg.
Page 4 of 7
Go to top