Lajme nga Kosova

Ish-kryeparlamentari Jakup Kransiqi në një postim të lëshuar në rrjetin e tij social Facebook, ka thënë që Kosova duhet të…
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se është e pamundshme që si të fillojë mandati i një Qeveria të…
Nëse Kuvendi i Kosovës arrin t’i miratoj ndryshimet Kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të Gjykatës Speciale, Task forca për…
Zëvendëskryeministri i parë, Hashim Thaçi, njëherit ministër i Jashtëm i Kosovës, i ka dhënë një intervistë javores më të lexuar…
Hapja e kapitujve për anëtarësimin e Serbisë në BE vare shumë nga progresi i dialogut mes Beogradit e Prishtinës.
Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Ditën…
Deputetja nga radhët e Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka reaguar ndaj deklaratave të deputetes serbe Maria Obradoviq.
Deputetja e Kuvendit të Serbisë, Maria Obradoviq nuk u ndalë vetëm me akuzat në foltore se marrëveshja e arritur në…
Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur Avokatin e Popullit. Me 63 vota pro, Hilmi Jashari është zgjedhur në krye të institucionit…
Një shtëpi e vjetër 120 vjet, ende është e banuar nga një familje.
Page 5 of 7
Go to top