Lajme nga Shqipëria

Një mision i FMN, nën drejtimin e zonjës Anita Tuladhar, vizitoi Tiranën gjatë periudhës 7-20 mars 2018, për të zhvilluar…
Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me operacionin policor të ndërmarrë në Fier, ku u arretuian 3…
Eshtë shpërndarë marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. Marrëveshja u shpërnda nga Partia Demokratike.
Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri përmes një letre dërguar Sekretarit të Përgjithshëm të Interpolit, Jurgen Stock kërkon rishqyrtimin…
Platformën e përbashkët për negociata për Qeveri që e miratuan partitë shqiptare në Maqedoni, e përshëndetën Tirana dhe Prishtina zyrtare.
Serbia duhet ta njoh Kosovën sa më shpejtë, pasi kjo do të ishte në të mire të rajonit.Kështu tha kryeministri…
Kryetari i Komisionit të Sigurisë në Kuvend, Spartak Braho njëherësh një nga eksponentët kryesorë të LSI ka pranaur se ka…
Në një kohë kur refugjatët po mbushin kufinjtë në të gjithë botën, duket se kemi shumë për të mësuar nga…
  •  Start 
  •  Prev 
  •  1  2  3  4  5 
  •  Next 
  •  End 
Page 1 of 5
Go to top