Lajme nga Shqipëria

Gjatë fjalimit të tij në ditën e tretë të punimeve të Asamblesë parlamentare, kryeministri Edi Rama u shpreh se NATO…
Xhemil Haluli shërbeu për 45 vite si punonjës i Policisë Rrugore. Ditën që doli në pension, për të u organizua…
Seanca plenare është ndërprerë për 5 minuta pas akuzave të Berishës drejt Ramës se ka ndërruar emrin për ti shpëtuar…
Gjatë emisionit “Jeta në Kosovë” gazetarja i ka parashtruar Ali Ahmetit disa pyetje.
Energjetika dhe shkëmbimet tregtare, Kosovë-Shqipëri do të jenë temat kryesore që diskutohen nëmbledhjen e përbashkët ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe…
Që nga sot do të fillojë inspektimi i përbashkët nga Inspektorati Policor i Kosovës dhe atij të Shqipërisë.
Një detyrë e dhënë në shkollë, e ka bërë këtë 12-vjeçar të reflektojë mbi aktualitetin shqiptar. 12-vjeçari nga Lezha shkruan…
Kryeministri i vendit, Edi Rama ishte paraditen e së shtunës në Pogradec në organizimin e Partisë Socialiste për anëtarësimet e…
Vëmendjen e të gjithëve në aktivitetin me FRESSH, në hollin e Partisë Socialiste e Joleza Koka. Por mesazhi çorientues i…
Sot behën 93 vjet nga marrëveshja turko-greke për shkëmbimin e popullatës e cila u nënshkrua në Lozanë të Zvicrës. Më…
Page 2 of 5
Go to top