Lajme nga Shqipëria

Gjatë ceremonisë fetare me rastin e Fitër Bajramit në qytetin e Shkodrës, një gjest mbresëlënës ka shfaqur edhe njëherë tolerancën…
Nëpër rrjetet sociale janë shpërndarë fotot, ku shihen tre djem të rinj nga Shqipëria janë konvertuar në myslimanë.
Menjëherë pas përfundimit të takimit me kancelaren gjermane Angela Merkel kryeministri Rama ka publikuar edhe të famshmen “Photo of the…
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka dhënë një lajm pozitiv gjatë konferencës së shtypit në Kryeministrit.
Rifutja e dënimit me vdekje në Shqipëri për ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, është një besim i humbur i qytetarëve…
A1Report sjell ekskluzivisht rrëfimin e Age Koçes, gruas e cila ka pasur kontaktin e fundit me vrasësin e turistëve çek…
I dyshuari për vrasjen e çiftit çek, 27-vjeçarit Michael Svatos dhe 36-vjeçares Ana Kosinova, SokolMjacaj ka pranuar në polici vrasjen.
Lidhur me ngjarjen që tronditi opinionin publik mbrëmjen e djeshme ka reaguar edhe gazetari Blendi Fevziu.
Page 3 of 5
Go to top