Lajme nga Shqipëria

Shembje masive kanë ndodhur në Rrugën e Kombit, pikërisht në vendin e quajtur Ura e Leshnicës, në aksin rrugor Kukës-Fushë-Dukagjin,…
TIRANE – Mesila Doda është e vetmja deputete e Partisë Demokratike e cila ka qëndruar në sallën e Parlamentit duke…
Veç agjendës së diskutimeve Qeveria shqiptare ka menduar edhe për një dekor të veçantë për mbledhjen e dytë të përbashkët…
Gazetarja Jonida Shehu, aktualisht drejtuese e emisionit “Pasdite në Top Channel”, është përndjekur sistematikisht nga një person i fiksuar marrëzisht…
Nëse nuk do të ishte kroat, atdheu i tij i natyrshëm do të ishte Shqipëria. Nuk duhet shumë për të…
Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon arrestimin e Tom Doshit dhe Mark Frrokut. Ndërkaq janë rrëzuar dy kërkesa që kishte…
Elhaida Dani, ka publikuar këngën me të cilën do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision” të kompozuar nga dyshja nga Kosova…
Pavarësisht se ka zgjatur vetëm 12 minuta, seanca e djeshme e Kuvendit është shoqëruar me disa batuta. Panorama ka zbardhur…
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, një ditë para protestës së 12 marsit është takuar në selinë e Partisë Demokratike…
Shefi i qeverisë, Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta zhvilluan një takim paraditen e sotme. Takimi ka zgjatur rreth 50…
Page 5 of 5
Go to top