Pije pranverore natyrale

Kjo është receta e plotë se si të përgatitni një pijë natyrale pranverore.

 

Përbërësit:

petale trëndafili

1 qese limontos

ujë

sheqer

Përgatitja:

Shpëlajmë petalet e trëndafilit.

Marim një kavanoz, e pastrojmë atë, dhe në të vendosim petalet e trëndafilit, shtojmë qesen e lemantozit dhe sheqerin, ujë vendosim aq sa e kemi kavanozin.

Pijen e përgaditur e lëm të qëndroj në vend të errët dhe të freskët për 2 ditë.

Go to top