Showbiz

Adrian Gaxha dhe Lindon Berisha kanë publikuar projektin e tyre më të ri të titulluar “Asnihere”. Dyshja e famshme gjersa ishin të ftuar për të promovuar videoklipin e tyre ranë pre e një kamere të fshehtë që në fillim të emisionit të përgatitur nga Visar Kalludra.
Modelja e njohur kosovare Vildane Zeneli e cila është një nga femrat më të nxehta që ka ekrani shqiptarë duket se vitin do e përmbyll vetëm me foto të nxehta dhe nudo.
Këngëtarja e njohur kosovare Dhurata Dora është ndarë nga i dashuri i saj e njëherit menaxheri, Masar Shehu. Lajmin për ndarjen e bëjnë me dije burime pranë ciftit teksa
Kënga thonë është “ushqim i shpirtit” edhe atëherë kur jemi të lumtur, por edhe kur jemi të pikëlluar. Edhe pse këngët rapsodike, kanë qenë ato me të cilat jemi rritur ndër dekada, pasi ato tregonin vuajtjet, trimëritë, luftërat dhe peripecitë tona gjatë gjithë viteve.
Sabri Fejzullahu është njëri ndër të ftuarit në emisionin ‘Kosovë Show’. Në këtë emision, përpos Sabriut i ftuar është edhe aktori dhe këngëtari Shqipri Kelmendi transmeton parrotlla.net
Humoristët e njohur në vend, Stupcat sot gjatë ditës kanë gjiruar një skeç humoristik në qendër të Prishtinës, respektivisht përballë obeliskut NewBorn, shkruan “Zeri.info”.
Rovena Stefa i kushton rëndësi pamjes sidomos në klipet që xhiron. Këngëtarja shqiptare Rovena Stefa së fundmi ka publikuar duetin e saj me Shpat Kasapin i cili u prit mjaft mirë.
Eshtë publikuar dokumentari kushtuar komandantit legjendar historik, Adem Jshari. Prodhimi është realizuar nga Imagine Films kurse autor është Fatmir Muja.
Familjen Kardashian e ka kapur paniku, pasi një prej pjesëtarëve të saj mund të jetë prekur nga virusi HIV. Në panik është më e vogla e familjes Kardashian, Kylie Jenner. Lajmi bëhet publik nga tabloidi “The Sun”, që thotë se i dashuri i saj, reperi Tyga ka pasur marrëdhënie me një pornostare transeksuale.
Dy muaj më parë, Shqipëria zgjodhi përfaqësueset e saj për dy gara të rëndësishme bukurie, siç është ai i Miss Universe dhe Miss World. Por teksa, bukuroshja Megi Luka po bëhet gati të na përfaqësojë në garën e më të bukurës së universit, Daniela Pajaziti e zgjedhur si Miss World Albania, nuk do të marrë pjesë në garën e bukurisë. Në vend të saj, Shqipërinë do ta përfaqësojë bukuroshja Kristina Bakiu, e cila e ka mbajtur edhe më herët ka mbajtur kurorën e më të bukurës shqiptare. Se çfarë ka ndodhur mes Danielës dhe zotërueses së patentës së Miss World në Shqipëri, kjo mbetet për t’u zbuluar në vijim, por është fakt që Pajaziti nuk do ta përfaqësojë Shqipërinë në këtë event, sepse në Kinë tashmë ndodhet Kristina, të cilës i urojmë sa më shumë fat.
Page 3 of 7
Go to top