Sport

Ngjarja më e rëndësishme e futbollit, Kampionati Botëror do të zhvillohet nga 14 qershori i vitit të ardhshëm deri 15 korrik. 30 nga 32 skuadra tashmë kanë siguruar kualifikimin dhe që tani do të mundohen të rezervojnë hotelet si dhe tifozët të prenë biletat.
Vetëm një ditë pas humbjes në finale nga Pelisteri, nga bordi drejtues largohet presidenti i klubit të Shkëndijës Abdylmenaf Bexheti.
Kosova pritet të bëhet me stadium nacional në vitin 2019, ku pritet t’i zhvillojë ndeshjet Përfaqësuesja e Kosovës.
Luis Enrique është futbollisti më i paguar në botë
Mediet zvicerane kanë kritikuar haptas FIFA-n për mos përfshirjen e golit të Xherdan Shaqirit në garën për golin më të bukur të vitit 2016.
Ndeshja Shqipëri-Izrael ua ka shterur tolerancën grupimit të tifozëve Kuq e Zi, të cilët kanë vendosur të bojkotojnë çdo ndeshje të Kombëtares brenda kufijve për shkak të trajtimit terrorizues nga policia.
Mbrojtësi shqiptar nga Gostivari, Shkodran Mustafi përmes një postimi në Facebook ka thënë se është shumë i lumtur me debutimin e tij në fanellën e Arsenalit dhe me fitoren me rezultat 2 me 1 kundër Southamptonit.
Pavarësisht nga disa lojtarë potencial të mbetur në “harresë”, kombëtarja e Kosovës do të hyjë në histori këtë të hënë (05.09) duke luajtur kundër Finlandës në ndeshjen e parë për eliminatoret e Kupës së Botës.
Mbi 15 mijë tifozë pritet të jenë të pranishëm nesër në stadiumin “Loro Boriçi” për të ndjekur ndeshjen e parë të edicionit eliminator për Botërorin 2018 mes Shqipërisë dhe Maqedonisë.
Karim Benzema sonte mund të largohet nga skuadra e Real Madridit.
  •  Start 
  •  Prev 
  •  1  2  3  4  5  6  7 
  •  Next 
  •  End 
Page 1 of 7
Go to top