Sport

Pas fitores së madhe me Bayernin, Lionel Mesi ka shkruar një status në Facebook ku edhe e ka bashkangjitur  një foto bashkë me ekipin e Barcelonës.
Barcelona ka arritur të shënojë fitore të lartë me rezultat 6-0 në shtëpi ndaj Getafes, duke shkuar kështu edhe më afër titullit të La Ligas.
Gazetari Kastriot Myftaraj ka listuar plot 30 arsye që argumentojnë, sipas tij, pse Ismail Morina, i njohur si Ballisti, nuk e ka ndërmarrë i vetëm operacionin e ngritjes së dronit në Beograd, gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, më 14 tetor të vitit të shkuar.
Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, e ka dëshmuar edhe një herë se jo vetëm që është më i miri në fushë, por edhe jashtë fushës është treguar mjaft njerëzorë, kur i ka dhuruar një djaloshit bluzën e tij.
Barcelona-Bayern Munich dhe Juventus-Real Madrid. Goglat e Nyon kanë folur duke përcaktuar çiftet gjysmëfinaliste të kompeticionit madhor për klubet, Champions League.
Se  ai është  i famshëm e edhe i bukur, nuk kemi dyshime. Mirëpo se ka fanse të tilla që çmenden pas  tij, nuk është se e  kemi parë më herët.
Skuadra e futbollit Utrecht zgjedh rrugën më të shkurtër për të arritur fitoren ndaj Ajaxit, në kampionatin holandez.
Ndeshja e Kampionatit Rus e zhvilluar në mes të Arsenal Tulas dhe Torpedo Moskës ka përfunduar me grushta dhe gjak. Tifozët e të dy skuadrave janë përleshur masivisht pas humbjes 3-1 të skuadrës vendase.
Bayerni ka fituar në kryendeshjen e javës së 27-të në Bundesligë ndaj Dortmundit me rezultat të ngushtë 1 me 0. Titulli pothuajse është siguruar, ndërsa Dortmund duhet të vazhdojë luftën për Europa League
Vazhdimisht thuhet se portieri gjerman, Manuel Neuer, nuk është thjesht një portier, porse një lojtar më shumë për skuadrën e tij.
Page 6 of 7
Go to top