Sport

Një lumë kritikash shkuan drejt tij, vetëm pse deklaroi largimin e tij nga kombëtarja “Albiceleste” pas dështimit të radhës, atë gjatë finales së Kupës së Amerikës në edicionin special të 100-vjetorit, duke humbur madje edhe një 11-metërsh vendimtar. Por, dikush i del në mbrojtje.
Të merkurën u mbyll faza e grupeve, ku siç dihet ekipi shqiptar nuk u kualifikua për  më tej për shkak të golavarazhit. 
Barazimi i Portugalisë 3:3 me Hungarinë, ka bërë që Shqipëria të përshëndetet nga kampionati Evropian.
Shqipëria ka mposhtur Rumaninë në rrethin e tretë të Grupit A në Euro 2016 duke kaluar në pozitën e tretë.
Shqipëria e ka shënuar fitoren e parë historike në Kampionatin Evropian.
Rike Roci, tifozja shqiptare bionde që pushtoi rrjetet sociale teksa po ndiqte ndeshjen Francë – Shqipëri, për gazetën e njohur italiane, “Corriere della Sera”, është tifozja më seksi e këtij kampionati evropian.
Zëvendës trajnieri i Shqipërisë, Paolo Tramezzani me shumë mundësi mund të largohet nga Kombëtarja Shqiptare e Futbollit.
“Turistët e Kampionatit Europian” – kritikat për rritjen e numrit të ekipeve në kampionatin Europian ishin të mëdha.
Mediat e huaja, e kryesisht ato franceze, në artikujt dhe materialet e publikuara dhe transmetuara sot, përgëzojnë shqiptarët për tifozëri të kulturuar ndaj kombëtares së tyre kuq e zi.
UEFA Euro 2016 ka pasur disa rreziqe sigurie, ku disa huligan nga Rusia dhe Anglia shfaqën mbështetjen e tyre pothuajse vetëm me dhunë.
Page 2 of 7
Go to top