Sport

Gianni Infantino ka reaguar fuqishëm ndaj kundërshtimeve serbe për pranimin e Kosovës në FIFA
Federata Ndërkombëtare e Futbollit, FIFA, konfirmon se aplikimi i Kosovës për pranim në këtë Federatë, konsiderohet i përmbushur (si kandidim) në momentin e pranimit në UEFA.
Kosova tash duhet të mendoj për përbërjen më të mirë për garat evropiane e botërore.
Kongresi i UEFA-së ka votuar në lidhje me pranimin e Kosovës si anëtare e re e Federatës Evropiane të Futbollit.
Tomoslav Karadzic ka uruar homologun Fadil Vokrri pas pranimit në UEFA.
Rusia, aleatja tradicionale e Serbisë në lobimet kundër Kosovës nëpër organizmat ndërkombëtare, jo vetëm në sport, kërkon respektimin e vendimit të Kongresit të UEFA’s.
Pas fjalimit të numrit një të Federatës së Futbollit të Serbisë, fjalën e mori zyrtari ligjor i UEFA’s, anglezi, Alasdair Bell.
3 maji mund të rezultojë datë historike për futbollin e Kosovës, pasi që në Kongresin e UEFA-së në Budapest të Hungarisë, në rend dite do të jetë edhe kërkesa e Kosovës për pranim si anëtare fuqiplotë e shtëpisë së futbollit evropian.
Barcelona e ka mposhtur Sporting Gijonin në Camp Nou, për tu rikthyer në krye të tabelës në La Liga. Barcelona ka shënuar fitore ndaj Sporting Gijonit me rezultat 6:0, në kuadër të xhiros së 35-të në La Liga.
Pronari i Shkëndijës së Tetovës dhe i “Ekologut”, Lazim Destani iu ka premtuar futbollistëve të tij premi rekorde për ndeshjen e rëndësishme për titull kundër Vardarit, të dielën në stadiumin e qytetit “Filipi i Dytë” në Shkup.
Page 3 of 7
Go to top