Sport

Mbrojtësi Sergio Ramos dhe mesfushori James Rodriguez kërkojnë shkarkimin e Rafael Benitezit nga posti i trajnerit të Real Madridit. Dy futbollistë të Real Madridit kërkojnë shkarkimin e trajnerit Rafael Benitez. Mbrojtësi Sergio Ramos dhe mesfushori ofanziv James Rodriguez janë kundër strategut të ri të “Los Blancos”, i emëruar në detyrë para fillimit të këtij sezoni si pasardhës i Carlo Ancelottit, raportojnë mediat spanjolle.
Uefa e ka publikuar ekipin me lojtarët që kanë qenë pjesë e ekipeve të vitit më së shumti, që nga viti 2001. Iker Casillas është në portën e këtij formacioni pasi ka figuruar gjashtë herë në ekipin e vitit nga UEFA.
Humbja nga Barcelona ka rritur pakënaqësitë te Real Madridi, ndaj trajnerit Rafael Benitez.
Barcelona tregon muskujt në “Santiago Bernabeu” ku dhuroi një ndeshje spektakolare për të dominuar në lojë dhe rezultatin 4-0 armiqtë e përjetshëm.
Thiago Silva beson se Cristiano Ronaldo në të ardhmen e afërt do të jetë një lojtar i Paris Saint Germmain. Për ta përforcuar këtë ide, mbrojtësi brazilina thekson se 30-vjecari ka mësuar frëngjisht dhe do të përshtatej menjëherë te kampionët e Francës.
Luan Krasniqi është shumë i lumtur me fitoren e kundër Danny Williams. Luan Krasniqi, ish-boksieri ynë u rikthye në ring pas një kohë të gjatë, në mënyrë të furishme.
Real Madrid nuk e ka në plan që t’ia vazhdoj kontratën Cristiano Ronaldos.
Rama vlerëson me medaljen e “Mirënjohjes Lorik Canën, Armando Duken dhe Giani De Biasin.
Racizmi në ndeshjen e Europa League ndërmjet Lokomotivës së Moskës dhe Skënderbeut u dënua jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Rusi. Nëpërmjet një deklarate, klubi i Lokomotivës kërkoi zyrtarisht ndjesë për ngjarjen dhe shprehu keqardhje për sjelljen e disa tifozëve, të cilët prishën ditën e festës.
Lionel Messi do të mungojë për gjashtë deri në tetë javë pas lëndimit që pësoi në ndeshjen kundër Las Palmas.
Page 4 of 7
Go to top