Sport

Pas deklaratave të forta tëkryeministrit serb Aleksander Vuçiç, i cili kundërshtoi vendimin e CAS dhe u shpreh për fitore të Serbisë në ndeshjen e rradhës kundër Shqipërisë, ka ardhur edhe reagimi i Edi Ramës.
Antonio Rigozzi sot në mëngjes i ka dhënë lajmin e gëzueshëm Armando Dukës për fitoren e 3 pikëshit të Shqipërisë kundër Serbisë.
Në këtë xhirim të plotë shihen arsyet pse Shqipërisë i takoi fitorja nga CAS për ndeshjen e ndërprerë kundër Serbisë në Beograd.
Cristiano Ronaldo ishte i ftuar në një program televiziv japonez, ku dukej se ia kaloi në mënyrë të shkëlqyer.
Marjan Radeski është prezantuar me fanellën ‘kuqezi’, pasi ka firmosur kontratën 4 vjeçare me Shkëndijën. Drejtuesit e klubit tetovar , të dielën arritën akordin me Metalurgun për të blerë kartonin e mesfushorit të talentuar, I cili sipas disa mediave vendore, cilësohet në 150 mijë euro.
Mesfushori i Interit, Xherdan Shaqiri mund të transferohet në Atletico Madrid, gjatë këtij afati kalimtar të verës.
Drejtori i ekipit Antalyaspor, Gultekin Gencer, ka bërë të ditur planet e tij që të nënshkruajë me superyllin e Barcelonës, Lionel Messin, brenda pesë vjetëve të ardhshme.
Qendërmbrojtësi i Valencias, Shkodran Mustafi, i kërkuar nga Real Madrid dhe Barcelona, kushton 50 milionë euro.
Mbrojtësi i Manchester Cityt, Bacary Sagna po i shijon pushimet me gruan e tij, Ludivine, në Miami Beach.
Gjiithçka është zyrtare. Legjenda e boksit kosovar, Luan Krasniqi, më 7 nëntor do të rikthehet në ring, ku në Gjermani do të organizohet një mbrëmje humanitare në boks.
Page 5 of 7
Go to top