Hi-Tech

Hulumtuesit në Universitetin e Teksasit kanë projektuar një pajisje të re e cila mund të zbulojë kancerin për më pak se 10 sekonda.
Një spekulim i ri ka “konfirmuar” faktin se tre iPhone-ët e rinj që do të lansohen këtë vit do të kenë mbushës pa tela.
Kompania e mirënjohur në botën e teknologjisë “LG” ka krijuar televizorin më të hollë. Monitori do të jetë vetëm 2.57 milimetra i hollë, dhe me teknologjinë më të fundit të ekra
Përveç Nokia 6, telefonit të që është lansuar në tregun kinez, HMD Global pritet të lansojë edhe një sërë telefonash të ri. Njëri prej tyre mund të jetë edhe Nokia P1.
Uji mbulon rreth 70% të sipërfaqes së Tokës, por një sasi e madhe qëndron gjithashtu edhe brenda planetit tonë.
Mesa duket, edhe zgjedhja e telefonit tregon për personalitetin tuaj.
Teknologjia më e fundit e internetit në mobil në botë aktualisht është 4G.
Ja si rezultoi testi i fortësisë për iPhone 7 .
Ky autobus është duke u përdorur për shëtitje turistike në qytetin e Hamburgut në Gjermani.
Apple tashmë ka konfirmuar se do të mbajë një ngjarje më 7 shtator – që i bie pas 4 ditësh.
  •  Start 
  •  Prev 
  •  1  2  3  4  5  6 
  •  Next 
  •  End 
Page 1 of 6
Go to top