Opinione

Shiqo të gjitha
20/07/2018 Off

Shqipëria e Kosova e jetojnë ‘diktaturën demokratike”

Nga Kim Mehmeti Gazetarët shpesh më pyesin se a është...

15/07/2018 Off

Hoxha dhe indiferenca

Shkruan: Ismail BARDHI Një ditë...

15/07/2018 Off

Teatri, fushëbeteja më e rëndësishme politike

Shkruan Xhenis Sulimani Arti është...

Shëndeti

Shiqo të gjitha
17/07/2018 Off

Pse dalin puçrrat në fytyrë dhe ja si eliminohen vërtet!

Më poshtë janë sjelljet me një rrezik të lartë që...

16/07/2018 Off

Çfarë duhet të konsumoni nëse djersiteni tepër?

Në kohën e nxehtësisë së lartë, nuk ka pothuajse asnjë...

15/07/2018 Off

Gështenjat ndihmojnë në problemet me tretjen

Me siguri hyjnë në listën e ushqimeve tuaja të preferuara....

02/06/2018 Off

Drekë familjare për gjysmë ore: Receta më e shijshme për gjoks të pjekur pule!

Një recetë e shpejtë dhe e lehtë për t’u përgatitur, me shije mbresëlënëse. Përbërësit për 4 persona: ▪ 450 g gjoks pule (pa eshtra), ▪ 100 g miell, ▪ 2 limonë, ▪ 2 lugë të vogla vaj ulliri ekstra virgjin,...

02/06/2018 Off

Patate me pana në furrë

Pjata më oreksndjellëse që mund të keni provuar ndonjëherë. E thjeshtë dhe e shpejtë për tu përgatitur. Lexoni përbërësit.. Përbërësit:...

02/06/2018 Off

Si ta pastroni peshkun për tre minuta: Kështu pastrohet peshku dhe priten filetat e peshkut (Video)

Përgatitja e peshkut shpesh është e komplikuar për shumë amvise për shkak të vështirësive në pastrimin e peshkut, mirëpo ne...