Tuesday, May 30, 2023

Kosova dhe Shqipëria

Nis vizita e Albin Kurtit në Tiranë, pritet në Presidencë nga Bajram Begaj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nisur vizitën e tij në Tiranë ditën e sotme. Siç ishte paralajmëruar ai është pritur fillimisht në Presidencë nga kreu i shtetit, Bajram Begaj. Më pas pritet që Kurti të takohet me kryetaren e parlamentit, Lindita Nikolla në Kryesinë e Kuvendit. Ndërsa në fund, ai do të takohet me […]

Bota

Kryeministri bullgar do të dorëzojë në Parlament propozimin francez për heqjen e vetos ndaj Maqedonisë së Veriut

Kryeministri i Bullgarisë, Kiril Petkov sot në Asamblenë Popullore do ta dërgojë propozimin francez për heqjen e vetos së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe fillimin e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Këtë e ka bërë të ditur vetë Petkovi para bashkëpunëtorëve të tij më të afërt, informuan mediat bullgare. Petkovi ka thënë se […]

error: Content is protected !!