Danimarka, kampion bote në hendboll

Përfaqësuesja e Danimarkës është kampion bote, pasi në finalen e zhvilluar në Herning, mundi kombëtaren e Norvegjisë me rezultat 31- 22. Danimarka largoi çdo dyshim rreth fitores duke krijuar 7 gola në fund të pjesës së parë dhe tezultatit 18-11 dhe për të siguruar titullin e parë e parë të botës në historikun e vet. […]

Lexo më shumë...