Kush e do të vdekur Albin Kurtin?

NGA: FATON MEHMETI Në vitin 2020 kam shkruar “Albin Kurti është në rrezik të vritet”, nisur nga arsyet e shumta e që kryesisht kanë të bëjnë me prishjen e pazareve të tenderëve, ndaljen e luksit për ata që janë mësuar dhe kanë pandehur se gjithmonë do të jetë ashtu. Ka pasur kërcënime ndaj z.Kurti, e […]

Lexo më shumë...

“T‘lumtë Albin!”, opinionisti i drejtohet Kurtit: Kam gabu që nuk të kam votu!

Edhe opinionisti Petrit Dibrani, ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes së sotme mes Kosovës dhe Serbisë për dokumentet e identifikimit, sipas së cilës asnjëra palë nuk do të kërkojë dokument për hyrje/dalje për shtetasit e palës tjetër në pikëkalimet kufitare. Ai ka përgëzuar kryeministrin Albin Kurti, për marrëveshjen, duke thënë se ndoshta ka gabuar se […]

Lexo më shumë...

Kurti flet për sulmet në veri, tregon çfarë qëllimi kishin

Kurti: Zahir Pajaziti udhërrëfyes për mbarë kombin shqiptar Me rastin e Ditës së Dëshmorëve dhe Martirëve të Prishtinës, kryeministri Albin Kurti bëri homazhe sot te shtatorja e komandantit Zahir Pajaziti ku tha se heroi Pajaziti mbetet udhërrëfyes i mbarë kombit shqiptar. “Me kolegë e bashkëpunëtorë vendosëm lule të freskëta këtu te përmendorja e komandantit Zahir […]

Lexo më shumë...

“PRONTO-mafia, si NPK, dëmtoi dhe rrënoi imazhin e Kosovës”/ Kush po i orkestron sulmet korale kundër Osmanit, Kurtit e Gërvallës?

Publicisti Idriz Zeqiraj, konsideron se opozita nuk po zgjedh metoda e as mjete për ta sulmuar udhëheqjen aktuale të shtetit. Në një bisedë për gazetën “Bota sot” Zeqiraj ka folur rreth sulmeve publike që së fundi i janë bërë presidentes së vendit Vjosa Osmani, përkatësisht lajmeve me porosi kundër saj. Kujtojmë këtu rastin e një […]

Lexo më shumë...

The Guardian: Turistët britanikë ‘pushtojnë’ Shqipërinë, si u ndikuan nga Rita Ora dhe Dua Lipa

The Guardian i ka kushtuar një artikull të gjatë Shqipërisë. Sipas medias britanike, vendi ynë është kthyer në dstiancion për turistët nga Britania e Madhe, ndërsa këtë janar ka pasur një shtim te rezervimeve. Operatorët turistikë anglezë zbulojnë se ky shyim i turistëve drejt Shqipërisë ka ardhur edhe për shkak të ndikimit të shqiptarëve të […]

Lexo më shumë...