Kjo është femra më e ndjekur në Instagram

Zeshkania seksi është “mbretëresha” e Instagramit. Kylie Jenner është më e ndjekura në Instagram, shkruan lajmi.net. Ajo e ka kaluar motrën e saj Kimin e cila ndiqet nga 155 milionë ndërsa vetë Kylie përcillet nga 156 milionë llogari në Instagram. Motrat duket se janë në një garë jo shumë të fortë, pasi Kim festoi 150 […]

Lexo më shumë...

Ekspertët: Kujdes kur përdorni buzëkuqin, ja përse

Buzë të helmuara! Kështu është titulluar një studim i publikuar së fundmi në revistën “Environmental Health Perspectives” i kryer nga Universiteti i Kalifornisë dhe “Berkley School of Public Health”. Ata shprehin nëpërmjet këtij publikimi alarmin në lidhje me buzëkuqët dhe shkëlqyesit e buzëve, të cilët shpesh përmbjajnë metale toksikë që përthithen nga mukozat të cilat […]

Lexo më shumë...

Ja si sillen femrat kur duan patjetër seks

Femrat çlirojnë aromën, së cilës meshkujt nuk mund t’i rezistojnë dot. Por kanë edhe ditë të caktuara gjatë të cilave joshen nga meshkujt e pashëm dhe dominues. Gjatë ovulacionit femrat bëhen nga pak më të egra, të gatshme për joshje, ndërkaq më shumë kujdesen për pamjen e vet dhe janë shumë xheloze ndaj konkurrencës. Sapo […]

Lexo më shumë...