Qeveria sot mban seancë, pritet zgjatja e orës policore dhe vendosja e masave të reja

Shtabi Kryesor i Krizave ka sjellë vendim për ashpërsim të masave për parandalimin e përhapjes së coronavirusit. Siç raportojnë disa mediume, Qeverisë i është propozuar ta zgjasë orën policore dhe e njëjta të fillojë nga ora 20:00. Gjithashtu është propozuar që të kufizohet orari i punës së objekteve hotelerike, të cilët sipas vendimit të fundit […]

Lexo më shumë...

Vizita e Ambasorit Bejta në zyren e Firmes “Nora rengøring aps” e cila gjendët në adresën Islevhusvej 10, 2700 Brønshøj

Sot me datë 16-03-2021, në zyren e Firmes “Nora rengøring aps” e cila gjendët në adresën Islevhusvej 10, 2700 Brønshøj, prej ku do ju afrohet ndihmë qytetarve te Republikës te Maqedonisë së Veriut (mërgata që jeton dhe vepron ne Danimark) per regjistrimin 2021, na vizitoi Ambasadori i Republikes të Maqedonisë së Veriut, z. Faton Bejta, […]

Lexo më shumë...

Osmani në Bruksel: Eurointegrimet, temë kryesore e takimeve

Ministri i jashtëm Bujar Osmani në kuadër të ofanzivës së tij diplomatike sot është ndalur në Bruksel me ç’ rast është takuar me zyrtarë të ndryshëm belg, diplomat të NATO-s dhe të BE-së. Siç njoftojnë nga kabineti i tij, fokusi i bisedimeve ka qenë integrimi evropian i Maqedonisë së Veriut, politikat e fqinjësisë së mirë […]

Lexo më shumë...