Saturday, November 28, 2020

Kosova dhe Shqipëria

Shpejtim Bulliqi reagon pas incidentit në Podujevë

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një përplasje fizike mes aktivistëve të LDK-së dhe LVV-së në Podujevë në ditën e fundit të fushatëz zgjedhore. Pas këtyre përplasjeve ka ardhur reagimi i kandidatit për kryetar komune nga radhët e VV-së, Shpejtim Bulliqi. Bulliqi ka dealaruar se ky incident është provokuar nga ana e klanit të LDK-së, […]

Maqedonia e Veriut

Georgievski: Përveç Luftës së Dytë Botërore, Zaev nuk ka thënë asgjë të gabuar

Ljubço Georgiveski, kryetar i Partisë OBRM-Popullore për “Tv24” tha se është i mendimit se të gjitha gjërat që Kryeministri Zoran Zaev tha në intervistë për “BGNES” janë në përputhje me historinë objektive dhe në përputhje me shumicën e librave të marrë nga arkivat e Maqedonisë. E vetmja gjë e gabuar për të është qëndrimi ndaj […]

Bota

Daçiq komenton vendosjen e flamurit nga Shaip Kamberi

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi sot se shfaqja e flamurit kombëtar në parlamentin serb është një “provokim i qëllimshëm” i deputetit Shaip Kamberi me qëllim që të vërehet në publik. “Më vjen mirë që Kamberi vendosi edhe flamurin e Serbisë, sepse ai rrallë e bën atë. Por, në një farë mënyre, kjo […]