Oriz i pjekur me mish qengji dhe kos, plot shije dhe aromë

Gjithmonë jemi në kërkim ë recetave të shijshme që të mund të përgatisim për të dashurit tanë. Ndonjëherë qëndrojmë tek tradicionalja e herë të tjera eksperimentojmë me diçka moderne. AgroWeb.org me recetën sotme ju sugjeron pak nga të dyja. Një kombinim i tavës me oriz dhe mishit të qengjit i përgatitur me një salcë të […]

Lexo më shumë...

Gjella më e shijshme klasike: Gullash viçi

I zier në këtë mënyrë është gjellë e vërtetë shtëpiake, ka shije origjinale Përbërësit: – 250 g qepë; – 800 g mish viçi; – 2 lugë vaj; – kripë; – piper; – spec i bluar i ëmbël; – 2 lugë pure domatesh; – 200 ml verë të zezë të thatë; – 2 lugë xhelatinë; – […]

Lexo më shumë...

Freskia e ditëve të nxehta, çaji i ftohtë bimor

Çaji i ftohtë luan një rol të rëndësishëm përtej freskisë që ofron. Ai largon stresin dhe përcjell minerale nga më interesantet dhe mirëbërëse për organizmin, njofton Klan Kosova. Pas ujit, çaji është një ndër pijet më të konsumuara në botë. Në fakt, kjo ka shumë kuptim, çaji të sjell ndërmend Rusët, Anglezët, Indianët apo Aziatikët […]

Lexo më shumë...