Valon shqipja në mes të Sërbisë / E injoruan në fillim, i riu shqiptar fiton medaljen e artë

Izmir Smajlaj vijon të dhurojë paraqitje të jashtëzakonshme. Atleti shkodran fitoi medaljen e tretë të artë në për vitin 2021, teksa u shpall kampion në Mitingun Ndërkombëtarë të sallave të mbyllura që u zhvillua dje në Beograd të Serbisë. Smajlaj regjistroi rezultatin 7.91 në kërcim së gjati, duke u ngjitur në shkallën më të lartë […]

Lexo më shumë...

Granit Xhaka po kalon nëpër një formë jetësore te Arsenali

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën Premier. Mesfushori shqiptar përveç se u vlerësua lartë, ai kishte edhe statistika mbresëlënëse në këtë triumf të The Gunners. Xhaka arriti që me pasime, ndërprerje të aksioneve, duele të fituara e me radhë, […]

Lexo më shumë...

Vdes legjenda e futbollit, Diego Maradona

Ka vdekur legjenda e futbollit argjentinas, Diego Maradona. Agjencia Reuters raporton se ai ka vdekur pas një sulmi në zemër në moshën 60 vjeçare. Ish-mesfushori dhe menaxheri sulmues i Argjentinës kishte një operacion të suksesshëm pas një mpiksje gjaku në tru në fillim të nëntorit. Pastaj u njoftua se ai do të trajtohej për varësi […]

Lexo më shumë...