Balkan Cup nærmer sig.

Kære Alle Datoen for Balkan Cup nærmer sig. Turneringen afvikles lørdag den 26. august kl 14:00 og Søndag den 27. august kl 14.00 Turnering afholdes på Parkvej 9 2750 Ballerup Der vil på dagen blive solgt kaffe, vand og sodavand. Alle indtægter går ubeskåret til FC Xhepcishti Alle har mulighed for at støtte op enten […]

Lexo më shumë...

Klubi i Futbollit “Vëllazërimi ” nga Sllatina kthehet të garojë , zgjedhë edhe kryesinë e re

Është rikthyer të garojë një ndër klubet më të mira ,gjegjësisht Vëllazërimi nga Sllatina shkruan Tetovasot. Në një mbledhje të mbajtur sonte është zgjedhur kryesia e re.Nazim Limani do jetë kryetar i klubit ndërsa për sekretar është zgjedhur Urim Saliu. Arkatarë të klubit do jenë Gajur Iljazi dhe Blerim Izairi. Skuadrën do ta drejtojnë Zemri […]

Lexo më shumë...

Valon shqipja në mes të Sërbisë / E injoruan në fillim, i riu shqiptar fiton medaljen e artë

Izmir Smajlaj vijon të dhurojë paraqitje të jashtëzakonshme. Atleti shkodran fitoi medaljen e tretë të artë në për vitin 2021, teksa u shpall kampion në Mitingun Ndërkombëtarë të sallave të mbyllura që u zhvillua dje në Beograd të Serbisë. Smajlaj regjistroi rezultatin 7.91 në kërcim së gjati, duke u ngjitur në shkallën më të lartë […]

Lexo më shumë...

Granit Xhaka po kalon nëpër një formë jetësore te Arsenali

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën Premier. Mesfushori shqiptar përveç se u vlerësua lartë, ai kishte edhe statistika mbresëlënëse në këtë triumf të The Gunners. Xhaka arriti që me pasime, ndërprerje të aksioneve, duele të fituara e me radhë, […]

Lexo më shumë...