M’duket se quhet Albin!

M’duket se asht Kryeministër që mua s’me duhet, e atdheut po! Ju mund t’mos e duroni as madhështinë as vogëlsinë e tij. Mund ta urreni por jo edhe t’flisni mbarë e mbrapsht vetëm pse keni averzion ndaj tij! Ai s’iu prishë me Amerikën nëse ju jeni t’prisht! Kurkush s’iu fajson pse egoja juej asht thurë […]

Lexo më shumë...

Mbahu Albin se guri kishe qenë!

Shkruan: Rita Ismaili Çdo dite, kohëve të fundit dëgjoj per ndonjë “skandal” të Qeverisë Kurti 2! 1.Rritja e pagesës së energjisë, demonstrim! ( Akoma pa u shtrejtu rryma, Berat la… me Dragan Milloshin vrapuan me shfrytëzu situatën, duke mendu së po e pezmatojnë popullit me Qeverinë dhe në atë mënyrë do të faktorizohen, u shkoj […]

Lexo më shumë...

I pyesim sqepkojrilët politikë të opozitës, se a punon Albin Kurti për Kosovën apo jo?

Parlamenti i Kosovës në krye me Konjufcën, miratoi rezolutë kundër referendumit të Serbisë në Kosovë, kurse sqepkojrilët politikë përkulësit e Vuçiqit thonë se Albin Kurtit punon për Serbinë. LVV-ja e Kurtit që nga pavarësia e Kosovës Listën Serbe eliminoi nga pushteti, në anën tjetër sqepkojritët politikë të Vuçiqit thonë se Kryeministri Albin Kurti është proserb; […]

Lexo më shumë...

“Pse nuk po afrohesh deri te psikiatri”, Kimete Berisha reagon ndaj Ramush Haradinajt: Turp!

Opinionistja Kimete Berisha ka reaguar ndaj liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Berisha parmes një shkrimi në Facebook, shkruan se, Ramushi nuk u beson grave, ku ka cituar disa deklarata të tij që ka bërë ndaj grave. “Vlora është ambasadore e Hashimit”, ishte kjo nëjra prej deklaratave të Haradinajt për Vlora Çitakun, kurse tjetra është për […]

Lexo më shumë...