Tetë shenja që tregojnë se keni një intuitë të fortë

Njerëzit e talentuar shpirtërisht tërhiqen nga kafshë të ndryshme, madje edhe nga insektet, sepse ndihen të qetë dhe të sigurt në praninë e tyre. Fazat e hënës ndikojnë tek ju Në kohën e hënës së plotë, kur ajo është në fuqinë e saj, ju ndjeni një shqetësim të pashpjegueshëm. Përveç kësaj, keni vështirësi për të […]

Lexo më shumë...

Vdes aktori i njohur i “Game of Thrones”

Kasta e serialit “Game Of Thrones”, ka humbur një aktor. Në moshën 68 vjeçare ka vdekur aktori skoces, John Stahl, lajm të cilin e ka konfirmuar agjentja e tij. Ai e luajti rolin e Rickard Karstark në dy seri të “Game Of Thrones”, raporton BBC. Ai ishte gjithashtu i njohur për interpretimin e Inverdarroch në […]

Lexo më shumë...

Gashi dikur nikoqire e Kidman, sot rivale e saj

Nicole Kidman që sivjet po e synon çmimin e dytë Oscar në karrierë, e poashtu edhe atë BAFTA, e ka për konkurrente edhe aktoren nga Kosova, Yllka Gashin, e cila po vlerësohet lart për rolin në filmin “Zgjoi’. E fitorja eventuale e kosovares karshi yllit të Hollywoodit, mund të konsiderohet një histori unike meqenëse, 16 […]

Lexo më shumë...