Një recetë nga fruti më i mirë i vjeshtës…

Ndryshime të vogla në dietën e përditshme mund të përmirësojnë ndjeshëm shëndetin. Këshilla kryesore e dietologëve është të përdorësh sa më shumë produkte të freskëta të sezonit, sepse duke ngrënë perime dhe fruta të freskëta është një hap shumë i rëndësishëm i një jete dhe një trupi të shëndetshëm. Kungulli është fruti më i mirë […]

Lexo më shumë...

Domate të vogla të mbushura

Jemi në sezonën e perimeve, kur të gjithë mundohemi të hamë ushqime sa më të freskëta dhe të shëndetshme. Në këtë artikull gjeni një recetë të lehtë dhe tejet të shijshme –domate të vogla të mbushura. Çka ju nevojitet 24 domate të vogla 2 lugë gjelle vaj ulliri extra-virgin ¼ lugë çaji me piper të […]

Lexo më shumë...

Si të gatuani pite me mish

Përbërësit 500 gr miell i butë 1 tharm buke i freskët 125 gr margarin 2,5 decilitra qumësht 2 vezë 400 gr kërpudha 600 gr mish i bluar viçi 1 kokë qepë 1 lugë biber i kuq 1 lugë Rigon melmesa susam kripë Biber i zi Pregaditja Në enë të përshtatshme bashkohen qumështi i vakët, tharmi […]

Lexo më shumë...