Ylli i Napolit objektivi i Realit në merkato

Ylli i Napolit, Fabian Ruiz, është objektivi kryesor i Real Madrid, në sferën e merkatos. Mesfushori spanjoll ka qenë fenomenal si me skuadrën e Napolit ashtu edhe në grumbullimet me skuadrën kombëtare, duke tërhequr kështu vëmendje të madhe nga Barcelona e Real Madrid. Real Madrid duket se janë në garë me të gjitha forcat për […]

Lexo më shumë...

Joshua: Ja çfarë i thash Ruizit pas meçit

Anthony Joshuas iu deshen 12 raunde për të fituar për të dytën herë titullin e botës, duke e mundur Andy Ruiz Jr, nga i cili ishte mposhtur në qershor të këtij viti. Me vendim unanim të gjyqtarëve, britaniku u shpall kampion bote në peshat e rënda në boks. Pas ndeshjes, Joshua ka pasur një bisedë […]

Lexo më shumë...

Zyrtare: Ernest Gjoka bëhet trajner i Shkëndijës

KF Shkëndija ka njoftuar edhe zyrtarisht se e ka emëruar në postin e trajnerit, Ernest Gjokën. Strategu 49-vjeçar nga Tirana ka firmosur kontratë profesionale me kuqezinjtë dhe menjëherë pas zyrtarizimit do të fillojë punën me seancën e parë stërvitore të caktuar sot pas dite. Gjoka ka thënë se ka marrë drejtimin e Shkëndijës, pasi është […]

Lexo më shumë...