Bien temperaturat, ja cilën ditë priten rreshje bore në Maqedoni

Maqedonia e Veriut

Deri të enjten do të kemi mot stabil dhe pa reshje, me mjegulla nëpër lugina dhe me lagështi të ulët. Kurse, siç informojnë nga Enti për çështje hidrometeorologjike, nga e premtja nën ndikimin e valës me lagështi, do të kemi mot me shi, kurse në vendet më të larta edhe me borë, raporton gazeta Lajm.

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë ajrore nga veriu, të shtunën kah fundi i ditës, reshje bore do të paraqiten edhe nëpër vendbanime, veçanërisht në pjesët perëndimore të vendit.