Recetë e lashtë natyrale për shikim të mprehtë dhe shëndet të mirë të syve

Receta

Kjo recetë është e mahnitshme për individët që kanë probleme me shikim.

Ata që e kanë provuar thonë se e zvogëlon dioptrinë, e madje disa thonë se u ka ndihmuar edhe t’i heqin krejtësisht syzet, transmeton Telegrafi.

Përveç se e përmirëson shikimin, kjo recetë ofron edhe veti të forta të përtëritjes.

Është shumë e lehtë për ta bërë dhe e lirë.

Mjafton t’i blini disa përbërës organikë dhe mund ta bëni vetë në shtëpi.

Përveç përmirësimit të shikimit, ekspertët e mjekësisë alternative po ashtu thonë se e bën lëkurën më të butë dhe më të shëndetshme.

Përbërësit:

– 200 ml vaj të farave të lirit
– 4 limonë
– 3 karafila të hudhrës
– 1 kilogram mjaltë

Përgatitja:

Qëroni vetëm dy limonë dhe preni mirë. Rriskat e limonit vloni bashkë me 2 limonë tjerë bashkë.

Pastaj shtoni karafilat e hudhrës, vajin e farave të lirit dhe mjaltën.

Përzieni mirë dhe produktin e fituar e vendosni në një kavanoz.

Kavanozin e merrni dhe e lini në një ambient të ftohtë dhe të errët – bën edhe në frigorifer!

Një lugë gjelle të këtij ilaçi e përdorni para çdo shujte.

Ekspertët e mjekësisë alternative thonë se do të mahniteni se si ky ilaç jua mprehë shikimin dhe e rigjeneron trupin. /Telegrafi/

VËREJTJE: Para përdorimit të çfarëdo recete të mjekësisë alternative, rekomandohet që paraprakisht të konsultoheni me doktorin tuaj..