Darka e së dieles: Sallatë me gjoks pule dhe bajame

Sallatat do të gjejnë vend në tryezat tona përditë e më shumë, meqenëse temperaturat do të ngrihen. Me këtë variant, për shkak të pranisë së mishit, mund të mos ju nevojitet një pjatë tjetër. Përbërësit për 3-4 persona: ● 300g gjoks pule në feta ● 4 qepë të njoma ● sallatë e përzier me rukola, […]

Lexo më shumë...

Ja si bëhet sallata më e piopullarizuar në botë

Sallata Cezar është zgjedhja e vërtetë për racion të shëndetshëm dhe të shijshëm. Përbërësit: 200 gr fileta pule 1 fetë buke të thekur Sallatë e gjelbër 50 gr djathë 5-6 domate qershi sipas dëshirës Përbërësit për salcën: 100 ml majonezë 40 ml qumësht 40 gr parmigiano i grirë 1 lugë gjelle mustardë 2 lugë gjelle […]

Lexo më shumë...

Sallatë dimërore me shegë, lakër dhe portokall

Lakrën e bardhë mund ta përdorni edhe në gjellë, sigurisht, por si shija e gjallë që ka në sallatë, nuk do të jetë. Ndër të tjera, do të kurseni edhe aromën e pakëndëshme që shpërndahet në shtëpi, gjatë zierjes! E shoqëruar me lëngun e portokallit të kuq do të marri një shije krejt tjetër! Për […]

Lexo më shumë...